HOME · HRÁČI · HISTORIE · TABULKY · ARCHIV · KONTAKTY · FOTOGALERIE · SOUTĚŽE

Komentáře

FC Dalmach - RSC Čechie Slaný 7 : 8 /2:3/

Dramatická přestřelka v Turnově

Referát připravil Karel Palounek

V neděli se v turnovské sportovní hale odehrálo dramatické utkání plné zvratů,které se muselo divákům líbit. Před zaplněnou halou se střídaly šance na obou stranách okořeněné v závěru utkání nařízenými trestnými kopy. Futsalové štěstí se tentokrát přiklonilo na stranu hostů ze Slaného, když oba trestné kopy Dalmachu brankář Vojta vyrazil a Hofenrichtér ze Slaného jeden proměnil.

Do první vážnější šance se dostal Škréta a bodlem prověřil pozornost Vojty v bráně Čechie. Ve 4.minutě se už domácí prosadili gólově a po přesné nahrávce Zdražila skóroval Kulhánek.
V 15.minutě se po závaru před Horáčkovou svatyní dostal k odraženému balónu Chadima a propálil vše co mu stálo v cestě.O dvě minuty později se Krejčík po Mrklasově nahrávce mazácky trefil jesličkami – 2:1.
Hosté srovnali téměř z protiútoku po pěkné kombinační akci na jejímž konci byl Švácha.V poslední minutě hráči Dalmachu reklamovali nastřelenou ruku, ale bohužel rozhodčí byl proti a tak situace využil Chadima a góĺem do šatny uzavřel skóre prvního poločasu.

V druhém dějství se očekával nápor turnovských hráčů,ale opak byl pravdou a Čechie se třemi rychlými góly dostala rázem do trháku. Zdálo se,že zápas je za stavu 2:6 rozhodnutý,ale od 25.minuty domácí využili opatrné hry soupeře a góly Mrklase,Kulhánka,Bernarda a opět Kulhánka,který završil svůj hattrick srovnali skóre na 6:6.
V 36.minutě nařídili rozhodčí za šestý faul desetimetrový kop proti domácím,který Hofenrichtér proměnil ve vedoucí branku a vzápětí využil zaváhání naší obrany Špeta a zvýšil na 6:8.
Zdražil svým průnikem a přesným zakončením vykřesal pro domácí jiskřičku naděje alespoň na spravedlivou remízu. Šance na úspěch se zvýšila,když rozhodčí nařídili další dva trestné kopy,tentokrát proti Čechii. Bohužel Horáček a ani Zdražil pár vteřin před koncem utkání nebyli úspěšní.

Trenér FCD Jaroslav Mencl :
„Myslím si,že to byl vynikající zápas se šťastným koncem pro hosty. Musím poděkovat všem hráčům,že dokázali zdramatizovat utkání,které bylo téměř rozhodnuté.“

sestava FCD: Horáček , Škréta , Bernard , Kratochvíl , Vítek ,