HOME · HRÁČI · TABULKY · ARCHIV · KONTAKTY · FOTOGALERIE · SOUTĚŽE

Historie fotbalového klubu

FC DALMACH

FC DalmachTurnov - oddíl malé kopané a futsalu vznikl v roce 1991, ze dvou turnovských oblastí zakladatelů skupiny, Daliměřice a Máchova ulice. Tímto jsme odstartovali sérii turnajů v malé kopané a to většinou v okolí Turnova.
Kvalitně obsazený turnaj ve Vilémově už považujeme za tradici, kam jezdíme téměř nepřetržitě už od roku 1993.

Takto jsme cestovali po turnajích /často vítězně/ až do roku 1995, kdy jsme se odhodlali založit turnovskou ligu v malé kopané. Vstupem do turnovské TJ jsme získali možnost využívat hřiště na Daliměřicích.
Do prvního ročníku se přihlásilo 15 družstev. Soutěž na amatérské úrovni se hraje na Daliměřicích za každého počasí dodnes. V lize jsme zvítězili sedmkrát a se stejným počtem vítězství se pyšní i FC Kozel, který kraloval v soutěži v devadesátých letech. Zbylé dva tituly získali Kacanovy a TSC Turnov.

Od založení turnovské ligy jsme minimalizovali turnaje a o letních přestávkách se převážně věnujeme jiným aktivitám než je fotbal. Tenis, cyklistika a společenské akce s rodinami jsou stálou náplní volného času. Na zakončení sezóny využíváme krásnou chatu lyžařů u Hluboké na Liberecku, kde nikdy nechybí rožněné sele.

V roce 1999 zakládá FC Kozel futsalovou ligu. Do vzniku soutěže jsme v hale až na několik turnajů pouze trénovali, tak tento nápad se přijal s nadšením. Liga je pro nás o to příjemnější, že na rozdíl od malé kopané se v hale umísťujeme před Kozlem.
V roce 2003 se nám naskytla možnost díky vítězství v turnovské futsalové lize postoupit do krajského přeboru Liberecka. V kraji jsme si nevedli vůbec špatně a až do posledního turnaje bojovali o postup do baráže o divizi, ale nakonec z toho zbylo jen „třetí“místo a pátá místa v roce 2005 a 2006.

Do krajského přeboru 06/07 jsme nastoupili posíleni o hráče divizních Sedmihorek a ve finále soutěže porazili Hostr Liberec jak na domácím hřišti, tak i v Liberci. Vítězstvím v krajském přeboru jsme si zajistili postup do divize A.

Posily se staly stabilními hráči Dalmachu a divizní sezónou 2007/08 jsme prošli ve velkém stylu. Pouze čtyři prohry v celé soutěži znamenaly pro FCD divizní vítězství s pětibodovým náskokem před největším favoritem, exligovou Čechii Slaný. Zároveň také přímý postup do druhé futsalové ligy. Je jasné, že do druhé nejvyšší soutěže je třeba tým omladit a posílit a tak se hráčský kádr rozrostl o fotbalisty turnovského FK.

V roce 2008 založením B týmu dostávají stále prostor do hry starší hráči a zároveň mladíci, kteří se v krajském přeboru rozehrávají pro vyšší soutěž.
V druhé lize jsme se povětšinou pohybovali ve středu tabulky a po smolné remíze v Táboře na nás zbylo až osmé místo.
Druhá sezóna v lize dopadla obdobně. Špatný vstup do soutěže jsme výrazným zlepšením v jarní části dotáhli na sedmou příčku konečné tabulky a hlavně daleko od sestupových míst.

I když nám roky přibývají a občas se projeví nějaké zranění tak máme do fotbalu stále dost chuti a to jak na amatérské úrovni v turnovské lize ve které jsme letos šťastně zvítězili, tak i na druholigovém poli.

KaP