FC Dalmach - Celtic Kladno 7 : 3 /3:1/

Povinné body zůstaly v Turnově

Netradičně v sobotu jsme v Turnově přivítali kladenský Celtic,který je v aktuální tabulce na poslední příčce a před těžkou sérii zápasů (Indoss,Klokani,
Bakov)by ztráta bodů nebyla na místě.

V první desetiminutovce za ospalého tempa stojí snad pouze za zmínku na straně domácích nepřesně zakončená akce Krejčíka s J.Menclem a u hostujícího mužstvu snaha nejlepšího střelce Kladenských Ráce se proháčkovat přes naší obranu,naštěstí bez úspěchu.
V dalším průběhu jsme hostům první gól vyloženě darovali.Nedorozumění mezi Kulhánkem a Bursou skončilo vlastencem v naší síti.Od této chvíle se Dalmach konečně probudil.
Krejčík se dostal hned dvakrát do zakončení a jednou úspěšně - 1:1.
V 16´jsme dostali příležitost zahrávat dva desetimetrové kopy.První Zdražil neproměnil tak k druhému se postavil Škréta.Tvrdou ranou k tyči nedal kladenskému golmanovi šanci a Dalmach šel poprvé do vedení.Na 3:1 zvýšil po nejpohlednější akci zápasu Bakeš,v té chvíli svítila na časomíře vteřina do konce prvního poločasu.

V úvodu druhé půle aktivní Jarda Mencl trefil nejprve tyč.Z další akce po jeho uvolnění mezi obránci Celticu vybídl ke skórování Zdražila a ten zblízka propálil golmana.
Ve 27´dostal hostující Bernard červenou kartu.Dvouminutovou přesilovku Dalmach gólově nevyužil,když svůj tým podržel dvěma skvělými zákroky golman Grznár.
Z další individuální akce zvýšil Krejčík na 5:1 a ten samý hráč po asistenci Škréty přidal šestý gól do kladenské sítě.Sedmou branku si připsal Škréta po pěkné narážečce se Zdražilem. V závěru utkání se prosadil na minimálním prostoru Rác a snížil na 7:2.Konečnou podobu výsledku dal Jirkovský když využil výhodu trestného kopu.
K dalšímu utkání zájíždíme v neděli 22.února na horkou půdu jednoho z aspirantů na postup plzeňského Indossu. Plzeň si drží domácí neporazitelnost a určitě nám bude chtít oplatit debakl z turnovské palubovky v prvním kole soutěže.