FC Dalmach - Slavia TU Liberec 10 : 5 /5:2/

Zdražil s Kulhánkem roztříleli Slavii

Ve 14.kole druhé futsalové ligy jsme v turnovské hale přivítali liberecké vysokoškoláky.Slavia TU se v dosavadním průběhu soutěže pohybuje na desáté příčce tabulky a z možnosti sestupu až tří týmů potřebovala bodovat. V našem mužstvu po dlouhé době nastoupil na pozici obránce uzdravený Jan Škréta.
Od úvodního hvizdu jsme byli aktivnější ale v zakončení nepřesní.Šance Krejčíka,Palounka a Zdražila skončily bez gólových efektů.
V 7´se po odraženém balónu z dvanácti metrů trefuje bez přípravy do šibenice Lukáš Bakeš.Další šance Zdražila a Škréty zůstaly nevyužity.Naopak na druhé straně se přes chybující obranu prosadil Bobek a srovnal na 1:1.
Za faul na R.Mencla rozhodčí nařizují přímý kop,který Palounek proměňuje ve vedoucí branku.Na 3:1 zvyšuje svým důrazem po ponechané výhodě Zdražil když zblízka prostřeluje golmana hostí. Nedůsledně bráněný liberecký Dufek snižuje po uvolnění na minimálním prostoru přízemní střelou.
V 16´je faulován v brankovišti agilní Kulhánek a správně odpískanou penaltu s přehledem proměňuje Zdražil.Gól do šatny přidává Kulhánek po pěkné akci a nahrávce Škréty.

Neuběhly ani dvě minuty druhého poločasu a nejúdernější dvojíce na palubovce se opět prosadila gólově.Nejprve Kulhánek po narážečce se Zdražilem a z přímého kopu Zdražil zvyšuje na 7:2. V 28´turnovský golman Horáček bravurně zasahuje proti střele z blízka a po známém nedáš dostaneš, přichází z protiútoku trest.Pecka rozehrál Kulhánkovi a Zdražil svoji šanci proměňuje.
Horáček našel přesným výhozem osamoceného Kulhánka za libereckou obranou,který zvyšuje na 9:2. Osm minut před koncem do zápasu zasahuje mladý Jirka Šteffan za zraněného Palounka. Dufek využívá špatného postavení hráčů Dalmachu při rohovém kopu a snižuje na 9:3. Horáček nevyužívá výhodu trestného kopu z deseti metrů a liberecký brankář jeho dělovku se štěstím vyráží. Desátým gólem v síti hostujícího celku završuje svůj skvělý výkon Honza Zdražil. Hosté ještě do konce zápasu snižují.Nejprve Bláha z desetimetrového kopu a konečnou podobu výsledku dává Houra 10:5.

Očima trenéra Mencla:
Chci poděkovat všem hráčům za perfektní přístup k velmi důležitému utkání.
Do zápasu jsme šli s odhodláním zvítězit,což se projevovalo už od prvních minut zápasu.Důležitým okamžikem v zápase byl gól na 5:2,který jsme vstřelili dvacet vteřin před koncem poločasu.
Ze začátku druhé půle jsme přidali další góly a o utkání bylo rozhodnuto.Z hráčů musím vyzdvihnout Zdražila,který vstřelil pět branek a Kulhánka se třemi trefami.

sestava FCD: Horáček , Bakeš , Pecka , Škréta , Mencl R. ,