Protec Plzeň - FC Dalmach 4 : 9 /1:4/

Jasná výhra v Plzni

Výborný výkon turnovského Dalmachu, podpořený historicky prvním pozitivním tipem futsalového webu byl korunován ziskem důležitých tří bodů.

Ve svižném úvodním tempu na sebe první gól nenechal dlouho čekat. Po asistenci hrajícího trenéra J. Mencla přesně zakončil Petřík. Domácí vyrovnali v 9´ po rychlé narážečce Bublík přízemní střelou od tyče nedal v druholigové premiéře golmanu Horáčkovi šanci.
Hosté hrající v pohodě využívali mezer v soupeřově obraně a herní převahu zužitkovali i gólově. Po pěkných kombinačních akcích se prosadili mladíci Krejčík s Kulhánkem a zvýšili na 1:3. Poločasové skóre uzavřel v 19´nejlepší střelec Dalmachu Zdražil.

Druhou část hry začali aktivněji domácí a i přes dva skvělé zákroky Horáčka přichází branka z 25´a snížení na 2:4.
V následujících minutách předvedl Dalmach v plné parádě svoji ofenzivní sílu. Nejprve Petřík přesnou střelou rozvlnil síť a v zápětí Zdražil obešel obránce poté si položil golmana a zavěsil pod břevno. Sedmý gól přidal z desetimetrového kopu Horáček.
Hosté uspokojeni pětibrankovým náskokem polevili v koncentraci a tím vrátili plzeňské hráče dvěma lacinými góly zpět do hry.
Závěr zápasu patřil opět turnovským futsalistům a dva sólové nájezdy v podání Krejčíka a Bakeše, zakončené jesličkami domácímu golmanovi stanovily konečné skóre na 4:9.

Očima trenéra Mencla :
„Protec se ukázal jako nepříjemný soupeř,kdy techniku nahrazoval tvrdostí, proto jsem rád za důležité tři body,které nás posunuly na šesté místo v tabulce a naopak vzdálily od sestupových příček.“

sestava FCD: Horáček , Petřík , Zdražil , Kulhánek , Palounek , Šritr ,
Krejčík , Bakeš , Mencl R. , Mencl J. , /Pecka , Procházka/ - trenér Mencl J.

branky FCD: Zdražil 2 , Petřík 2 , Krejčík 2 , Bakeš , Kulhánek , Horáček

asistence FCD: Mencl J. 2 , Zdražil , Krejčík , Kulhánek , Bakeš

branky Protec: Bublík , Votípka , Krejčí , Pondělík

rozhodčí: Novotný (8), Chládek (8) - delegát Nepil