V neděli 25.2.2007 jsme nastoupili k prvnímu finálovému mači proti Hostru Liberec.Hostr postoupil do finále přes Makro Liberec výsledkem 6:4.
Od prvních vteřin jsme soupeře dostali pod tlak a naše nejúdernější dvojka Petras s Nigelem se postarala o první rozruch nastřelenou tyčí.V 6 minutě Kolombo zachraňuje po střele Glasera.Z protiútoku po kombinaci Petrase s Lukášem otevíráme skóre.V 10 minutě po chybě obrany Hostru zvyšuje Nigel na 2:0.V 18 minutě Nigel čistě odebral míč Havlíčkovi a ten ho zezadu fauluje.Rozhodčí správně uděluje červenou kartu. Z následné přesilovky těsně před koncem poločasu prostřeluje Petras z úhlu brankáře Vrábela.
Druhou půli začínáme smolně.Po kombinaci Luďka se Zipem zazvoní pouze tyč a na druhé straně Mokošín a Vacek M.snižují na 2:3.V 30 minutě Zipovi zvoní druhá tyčka.Šafi střídá Luďka v útoku.Po chybě Lukáše při zakládání útoku nadvakrát skóruje Schovanec a srovnává na 3:3.Je na čase znovu zavelet do ofenzívy,tohoto úkolu se chopí Petras s Nigelem a po dvou povedených naražečkách Nigel zvyšuje na 5:3.
Na fauly je skóre 5:5 tak také dochází na dva desetimetrové kopy.Hostr v podání Trnky vůbec netrefuje branku. Dalmach v podání Lukáše zvyšuje pár vteřin před koncem umístěnou střelou k tyči na 6:3.

sestava FCD:Koubus , Čepelík , Bakeš , Petřík , Mencl J. , Pecka , Šritr , Tausig , Nezdara , Mencl V., Šafář

branky FCD: Mencl J.3, Bakeš 2, Petřík
branky Hostr: Mokošín , Vacek M., Schovanec

rozhodčí:Tykva , German