FC Dalmach - Andy Liberec 7 : 4 /3:3/

První ligové body pro FCD

V neděli 28.9.jsme přivítali na turnovské palubovce jednoho z papírových favoritů soutěže celek Andy Liberec. Dalmach nastoupil posílen oproti zápasu s Čechii o hráče turnovského FK Zdražila,Škrétu a Bakeše z FK Sedmihorky.
Začátek zápasu vyšel lépe hostům a z první vážnější akce skóruje už ve 30.vteřině Kutílek.
Ve 4.minutě Bakešovu dělovku vytahuje nad břevno golman Zíka.Na druhé straně brankář FCD Bursa po faulu dostává žlutou kartu.Nacvičený signál hráčů Andy vystihuje Bakeš a před soupeřovou bránou nachází volného Krejčíka, který srovnává skóre na 1:1.
V 10.minutě vyráží Bursa centrovaný balón,který na hranici vápna zpracoval Němec a vybídl Jíru ke skórování 1:2 pro Andy. Přichází další skvělý zákrok Bursy po sólu Makuly.
Po ose Škréta-Koubus-Zdražil končí míč v síti a je opět vyrovnáno. V 16.minutě jdeme poprvé do vedení.Po zpětné nahrávce J.Mencla nedává Zdražil brankáři Andy šanci.
V závěru poločasu dochází na každé straně k desetimetrovým kopům,ale bez gólových efektů.

Druhou půli začínají aktivněji domácí hráči.Skóre se mění až v 29.minutě.Zdražil završuje svůj výborný výkon třetím gólem, ránou s pomocí teče obránce Andy.
Po faulu na R.Mencla si míč staví Škréta a přesnou střelou k tyči zvyšuje na 5:3. Odpovědí je branka Andy po chybě naší obrany a vzápětí další pokus kryje Bursa.
V 33.minutě přichází přesná narážečka Zdražila s Koubusem a Peckovo zkušené zakončení v podobě střely k tyči.
Do poslední pětiminutovky se trenér Andy rozhodl k power-play.Po několika pokusech ohrozit jistého Bursu v domácí svatyni nejprve Zdražil trefuje z brejku břevno a 5.vteřin před závěrečným hvizdem dává Bakeš konečnou podobu výsledku na 7:4.
Trenér Dalmachu J.Mencl měl tentokrát k dispozici téměř kompletní kádr.
Po vyrovnané první části se ukázala větší bojovnost a aktivita na straně Dalmachu.První ligové body zůstaly zaslouženě v Turnově!!!

sestava FCD: Bursa , J.Mencl , Pecka , Škréta , Krejčík ,