V neděli 18.2.2007 jsme nastoupili k semifinálovému zápasu proti RKC Liberec.RKC postoupili kontumačně přes Olympii Liberec.
V turnovské hale za podpory několika diváků,převážně marodů z místního FC se odehrál jednoznačný zápas.Už po pár vteřinách se dostává do ložené šance Šafi ale trefuje golmana Kozáka.Ve 3 minutě se po kombinaci Petrase a Nigela ujímáme vedení,které ovšem netrvá ani pět minut. Stránský přízemní střelou z 10 metrů propaluje vše co mu stojí v cestě a srovnává na 1:1.Kolombo ještě bravurně kryje loženku Bernkopfta ale to je v prní půli vše co soupeř předvedl.Po dvou samostatných prunicích z pravé strany (Nigel,Lukáš)zvyšujeme na 3:1. Po ose Kolombo,Lukáš,Pračka upravujeme na 4:1.5.vteřin před koncem první půle Nigel trefuje svůj třetí gól.
V 23 minutě se po akci Petrase konečně trefuje i Šafi.Nejlepší střelec hostů Hůlka trefuje z rohového kopu pouze tyč,poučeni z minulého zápasu mu dáváme minimum prostoru na zakončení.Soupeř se přece jen jednou prosazuje a Bernkopf snižuje na 6:2. V 35 minutě Petras trefuje svoji třetí tyč a vzápětí nahrává Nigelovi na 7:2.Jarda je dnes při chuti a ještě vtéže minutě dává svůj pátý gól vtomto zápase.
Tři minuty před koncem konečně skóruje Petras.To už Kolombo nevydržel a vrhá se do útoku.Gól sice nedal ale jeho rána trefuje Šafiho do nohy a ten svým druhým gólem uzavírá skóre na 10:2.

sestava FCD:Koubus , Šafář , Bakeš , Petřík , Mencl J. , Mencl R. , Čepelík , Tausig , Šritr , Mencl V.

branky FCD: Mencl J. 5 , Šafář 2 , Šritr , Bakeš , Petřík
branky RKC: Stránský , Bernkopf

rozhodčí:Štuk , Šubrt