Turnovská tvrz zůstala nedobyta

FC Dalmach - FC Mapa Česká Lípa 6 : 5 /2:3/

Už z prvních minut zápasu bylo patrno,že Mapa přijela do Turnova s kvalitním týmem.
Ve 4. minutě utekl po levé straně Bláha a nekompromisně zavěsil.O dvě minuty později se na druhé straně přes obránce Mapy prosadil Palounek a přesně mířenou střelou k tyči srovnal na 1:1. Radost domácích netrvala dlouho,prakticky z protiútoku Krejčík poslal hosty opět do vedení.
V 15.minutě vystřelil J.Mencl z 10 metrů a míč po teči obránců skončil za zády golmana Mapy.
Poslední minuty první půle patřily hráčům z České Lípy.Nejprve Krejčík nastřelil ze strany obránce Pecku a ten nešťastně tečoval míč do vlastní sítě 2:3.
Těsně před odchodem do šaten dostal Bláha velkou příležitost ke zvýšení skóre.Přímý kop ze sedmi metrů jako šestý faul se rovnal penaltě.Petr Koubus jako specialista na tyto situace předvedl skvělý zákrok a Bláhův pokus vystihl.

Co se hostům nepovedlo do poločasu,tak hned v úvodu druhé půle po špatné rozehrávce nekompromisně trestal Kubeš a Mapa šla do vedení o dva góly.
Od 31.minuty přišla pětiminutovka domacích,která rozhodla zápas.
Nejprve Vláďa Kněbort se nádherně uvolnil a zavěsil 3:4.Z dalšího útoku po přečíslení obrany hostí,vzal odpovědnost zakončovatele na sebe Koubus a trefil balón bombou z deseti metrů pod břevno 4:4.Z dalšího závaru před brankou Mapy posílá Palounek FCD poprvé v zápase do vedení. Dvě minuty před závěrečným hvizdem hrají hosté power-play.Po skvělém zákroku golmana Bursi vystihuje další rozehrávku hostí J.Mencl a posílá míč za obránce Koubusovi,který zvyšuje na 6:4 do prázdné brány.
Mapa stále s pěti hráči v poli snižuje po chytré teči Bláhy na rozdíl jediné branky.
Úplný závěr zápasu si hráči Dalmachu už s přehledem pohlídali a vydřené tři bodíky zůstaly v Turnově. Odměnou hráčům byl potlesk téměř stovky spokojených diváků.
Rozhodující zápas čeká hráče FCD v neděli 9.3.od 18 00 h.,kdy na své palubovce přivítají RSC Čechii Slaný a v případě vítězství se stanou už jistými vítězi Divize A.

sestava FCD: Bursa , J.Mencl , Bakeš , Koubus , Palounek ,